Tlač na plasty

Priemyselné riešenia tlače kódov a značiek na pevné nádoby

Polyetylén (PE) a polyetylén s vysokou hustotou (HDPE) patria medzi najbežnejšie plasty používané v pevných obaloch. Vzhľadom na relatívne malú povrchovú energiu je tlač na plastové nádoby náročná, ale s riešeniami Videojet je oveľa jednoduchšia.

Spoločnosť Videojet vám vo svojej vzorkovni umožní vyskúšať tlač kódov na vaše obaly pomocou rôznych technológií. Následne vám navrhnú optimálnu technológiu a pomôžu vám pred investíciou do kódovacieho riešenia prijať informované rozhodnutie.

Spoločnosť Videojet ponúka aj riešenia na kódovanie výrobkov, ktoré sa využívajú v boji proti ochoreniu COVID-19 a iným zdravotným hrozbám. Tlačiarne a laserové zariadenia Videojet umožňujú tlačiť priamo na plastové fľaše a iné plastové nádoby s dezinfekčnými a čistiacimi prostriedkami.

K dispozícii sú dve hlavné tlačové technológie kódovania plastových obalov: kontinuálna atramentová tlač a laserové označovanie.

Kontinuálna atramentová tlač (CIJ) na plastové nádoby

CIJ je atramentová technológia kódovania, ktorá je ideálna v prípade zakrivených povrchov a vysokorýchlostných liniek. Použitím správnej atramentovej zmesi pre príslušný typ plastu a prostredie použitia produktu je možné dosiahnuť vynikajúcu trvanlivosť kódu. S viac ako 640 zmesami na rôzne účely ponúka spoločnosť Videojet širokú škálu farieb atramentu, ktoré sú ideálnym riešením na plastové fľaše, plastové rúrky a trubice, plastové viečka, plastové obaly na vajcia a plastové vrecká. CIJ je ideálne riešenie na kódovanie a značenie čísla šarže či dátumov trvanlivosti a spotreby na plastové nádoby a fľaše.

Laserové značenie plastových nádob

Laserom je možné aplikovať trvanlivé kódy vo vysokom rozlíšení priamo na plastové fľaše alebo štítky prostredníctvom fyzickej zmeny materiálu. Rôzne plastové materiály reagujú na vláknový laser rôznym spôsobom, obyčajne zmenou farby alebo vznikom gravírovaného efektu. Farebnosť laserového značenia je však obmedzená a na väčšine plastov má preto slabý kontrast. Systémy na báze vláknového lasera sú ideálnym označovacím riešením na plastové rúrky a trubice, uzávery plastových fliaš a plastové automobilové diely vyrobené z rôznych robustných materiálov, ako je polyetylén s vysokou hustotou (HDPE), nylon alebo polyvinylchlorid (PVC).

Spoločnosť Videojet ponúka aj riešenia na kódovanie výrobkov, ktoré sa využívajú v boji proti ochoreniu COVID-19 a iným zdravotným hrozbám. Tlačiarne a laserové zariadenia Videojet umožňujú tlačiť čiarové kódy, dátumy trvanlivosti a spotreby, kontrolné kódy a informácie o produktoch priamo na plastové fľaše a nádoby s dezinfekčnými prostriedkami či utierkami.

Navrhované riešenia

Ďalšie zdroje

Kontaktujte nás

Predaj zariadení:
+421 903 806 767

Servis a podpora:
+421 2 391 834 18

×

Contact

Predaj zariadení: +421 903 806 767
Servisná podpora: +421 903 806 767